Wespół w zespół z Matematyką bez Granic

Promocja Projektu w mediach

Mamy najzdolniejszych szóstoklasistów w województwie!

Gazetalubuska.pl, Zielona Góra, Mamy najzdolniejszych szóstoklasistów w województwie!

Konferencja podsumowująca realizację Projektu "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic" w szkołach ponadgimnazjalnych

Konferencja podumowująca projekt

Wywiad dla Radia Index Zielona Góra podczas konferencji podsumowującej realizację Projektu "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic" w szkołach ponadgimnazjalnych pt. "Rola matematyki w kształtowaniu postaw przedsiębiorczych uczniów - w kierunku oczekiwań współczesnego rynku pracy", 21.04.2012 r.

Posłuchaj:

Wywiad z kierownikiem Projektu Anną Białek-Jaworską dla Radia Zielona Góra podczas konferencji podsumowującej realizację Projektu "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic" w szkołach ponadgimnazjalnych, 21.04.2012 r.

Posłuchaj:

Wywiad z nauczycielką Aleksandrą Domejko-Drzyzga dla Radia Zielona Góra podczas konferencji podsumowującej realizację Projektu "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic" w szkołach ponadgimnazjalnych, 21.04.2012 r.

Posłuchaj:

Wywiad z uczniami dla Radia Zielona Góra podczas konferencji podsumowującej realizację Projektu "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic" w szkołach ponadgimnazjalnych, 21.04.2012 r.

Posłuchaj:

O konferencji w mediach:

Finał XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu "Mathematiques sans Frontieres" (Matematyka bez Granic)

O finale w mediach

Matematyka i kredki - relacja wideo

2011-01-19, źródło: Materiał Agnieszki Miszon, wyemitowany na antenie Regionalnej Telewizji Lubuskiej

Projekt "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic" jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wykład dr Jacka Bojarskiego, Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, Uniwersytet Zielonogórkski.

Matematyka bez Granic - lekcje dla uczniów

2011-01-19, źródło: Zielonogórski Portal Studencki UZetka.pl, autor: Marika Adamska

Dziś na Wydziela Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się wykład pt. „Matematyka i kredki”. Dr Jacek Bojarski poprowadził go specjalnie dla uczniów klasy V a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim.Uczniowie tej klasy uczestniczą w projekcie Wespół w zespół z Matematyką bez Granic jak i wezmą udział w finale Międzynarodowego konkursu „Matematyka bez Granic”.

-Wykład był bardzo atrakcyjny dla dzieci, zupełnie inny pogląd na układ współrzędnych. To jest jeden z wykładów, który właściwie towarzyszy całemu projektowi „Wespół w zespół z Matematyką bez Granic”. Wykład jest po to by dzieci zachęcić do liczenia i pokazać, że matematyka jest potrzebna- mówi Magdalena Stefanowicz, nauczycielka języka angielskiego.

Dzieci, jak dodaje nauczyciel matematyki Leszek Jagiełło są bardzo ambitne i chętne odkrywania tajników matematyki. Sami uczniowie tej klasy są bardzo zadowoleni z wykładu.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Matematyka bez Granic wzięło udział prawie 25 tys. polskich uczniów (ponad 180 tys. uczestników na świecie). W tym roku w naszym kraju zostało zgłoszonych już ok. 27 tys. uczniów. Finał odbędzie się 22marca 2011 roku.

Projekt "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic" jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Posłuchaj:

Matematyka i kredki - zajęcia na UZ

2011-01-19, źródło: Zielonogórski Portal Studencki UZetka.pl

Dzisiaj, w samo południe, w murach Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się wykład pod hasłem „Matematyka I kredki”.

Zajęcia dla uczniów klasy V a (grupa 17 osobowa) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim poprowadzi dr Jacek Bojarski. Uczniowie tej klasy już po raz drugi odwiedzą Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii. Po raz pierwszy odwiedzili nas w listopadzie ub.r.

Uczniowie klasy V a, wraz z nauczycielem matematyki Leszkiem Jagiełło, uczestniczą w projekcie Wespół w zespół z Matematyką bez Granic. Klasa V a weźmie również udział w finale Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez Granic, który w tym roku odbędzie się 22 marca jednocześnie na całym świecie.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Matematyka bez Granic wzięło udział prawie 25 tys. polskich uczniów (ponad 180 tys. uczestników na świecie). W tym roku w naszym kraju zostało zgłoszonych już ok. 27 tys. uczniów.

Projekt "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic" jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Finał XXII edycji Międzynarodowego Konkursu "Mathematiques sans Frontieres" (Matematyka bez Granic)

22 marca 2011 r. o godz. 10:00 ponad 27 000 uczniów w całym kraju wzięło udział w finale XXII edycji Międzynarodowego Konkursu "Mathematiques sans Frontieres" (Matematyka bez Granic).

Od dwudziestu jeden lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Matematyka bez Granic” mający charakter zawodów międzyklasowych. Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w 1989r. przez grupę francuskich matematyków, jednakże polscy uczniowie biorą w nim udział od 1993r. W bieżącej edycji konkursu w Polsce uczestniczy 27 719 uczniów z 1 071 klas z 462 szkół. Patronat honorowy nad Konkursem w Polsce sprawuje Polskie Towarzystwo Matematyczne, które przy współpracy władz oświatowych organizuje i propaguje idee tego konkursu w poszczególnych regionach kraju.

„Matematyka bez Granic” to bezpłatny konkurs międzyklasowy. Udział w tym konkursie zgłaszany jest w okresie od października do grudnia przez całą klasę za zgodą nauczyciela matematyki i Dyrektora szkoły. Finał Konkursu odbywa się w tym samym dniu i o tej samej godzinie we wszystkich szkołach, do których uczęszczają uczestnicy konkursu. W trakcie finału uczniowie rozwiązują, w zależności od kategorii wiekowej, 10 lub 13 zadań, z czego pierwsze zadanie podane jest w językach obcych (angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim). Uczniowie muszą przetłumaczyć treść zadania i następnie podać rozwiązanie w jednym z podanych języków obcych.

Projekt "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic" jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem konkursu „Matematyka bez Granic” jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami publicznymi i niepublicznymi, matematyką i językami obcymi. Konkurs ten ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Jednocześnie pozwala na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijanie twórczej aktywności uczniów. Ponadto uczestnictwo w konkursie kształtuje umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z całej Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej.

Uroczyste podsumowanie finału bieżącej XXII edycji Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic” w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim odbędzie się 6 czerwca 2011 roku w ramach Festiwalu Nauki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Organizatorzy Konkursu:
Krajowy Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic”
Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział Zielonogórski
Uniwersytet Zielonogórski Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii
65-516 Zielona Góra, ul. prof. Z. Szafrana 4a

O konkursie w mediach: